Nowości  Ukraina  Atrakcje  Noclegi    
 


NaUkrainie.pl > Pierwsza ofiara koronawirusa na Ukrainie

2020-03-13 Pierwsza ofiara koronawirusa na Ukrainie

71-letnia kobieta to pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Ukrainie.

Zmarła najprawdopodobniej zaraziła się wirusem w Polsce. 1 marca 2020 bowiem wróciła na Ukrainę po pobycie w Polsce. Pierwsze symptomy pojawiły się u niej dwa dni po powrocie. 12 marca z problemami oddechowymi przyjęta została do szpitala w obwodzie żytomierskim, w północno-zachodniej Ukrainie. 13 marca kobieta umarła. Była w grupie ryzyka.

Następnego dnia po śmierci kobiety ukraińskie władze zdecydowały, że począwszy od niedzieli 15 marca 2020 roku granice Ukrainy zostaną zamknięte dla obcokrajowców.


Koronawirus SARS-CoV-2 pod mikroskopem elektronowym (grafika: NIAID-RML)

Zdecydowano także, że wracający z granicy obywatele Ukrainy będą poddawani obserwacji. Szczególnie jeśli wracają z krajów gdzie odnotowano wiele przypadkami zakażeń.

Granice Ukrainy mają być zamknięte do 29 marca 2020 roku. Po tym terminie ukraiński rząd zadecyduje co dalej. Uzależnia to od sytuacji.

Jak do tej pory na Ukrainie wykryto 3 przypadki koronawirusa. Tak niska liczba wykrytych zarażonych najpewniej wynika z małej liczby przeprowadzanych testów.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego NaUkrainie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Ukrainie za darmo.

NaUkrainie.pl na serwisach społecznościowych: