Nowości  Ukraina  Atrakcje  Noclegi    
 


NaUkrainie.pl > Polskie paczkomaty wchodzą na Ukrainę

2013-02-28 Polskie paczkomaty wchodzą na Ukrainę

W ramach międzynarodowego rozwoju polska firma Integer rozszerza sieć paczkomatów o Ukrainę.

Docelowo na Ukrainie - w ramach 4-letniej, zagranicznej ofensywy - może być wdrożonych nawet 250 paczkomatów. Już w marcu 2013 roku InPost komercyjnie udostępni w Kijowie 20 automatów pod marką easyPack. Ponadto, Paczkomaty staną do końca 2013 roku na Krymie oraz w niektórych z 24 miast wojewódzkich na terenie całej Ukrainy.

Za wsparcie logistyczno-kadrowe oraz usługi techniczne i serwisowe urządzeń odpowiedzialna będzie należąca do Grupy spółka Integer.ua, działająca na ukraińskim rynku kolportażowym od 2008 roku.

Firma ocenia, że potencjał ukraińskiego rynku e-commerce wynosi nawet 1 mld dolarów.

"Ukraina już w pierwszej fazie projektu easyPack była jednym z docelowych miejsc na mapie międzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost. Lokalizacja automatów na tym rynku jest biznesowo uzasadniona ze względu na niemal 5-letnią już działalność Grupy Integer.pl w regionie. Nie tylko wsparcie operacyjno-technicze ze strony Integer.ua daje nam ogromne szanse sprawnego wdrożenia automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek na Ukrainie. Za powodzeniem projektu przemawiają również dobre prognozy dla ukraińskiego sektora e-commerce. To wschodzący, ale bardzo perspektywiczny rynek, którego wzrost szacowany jest na poziomie 20-30% w kolejnych latach." - powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Ukraina to już 14 kraj - po Brazylii, Chile, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Słowacji, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Australii i Czechach - w którym Grupa Integer.pl udostępni urządzenia easyPack.

Do końca 2013 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack około 65 mln euro. Projekt zagranicznej ekspansji - realizowany wspólnie z PineBridge Investments - wyceniany jest na około 300 mln euro. Dzięki strategicznym inwestycjom - realizowanym na międzynarodowych rynkach - przychody Grupy Integer.pl osiągnąć mają w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

Z kolei spółka Integer.ua - w związku z działalnością operacyjną w ramach projektu easyPack - planuje nie tylko wzrost zatrudnienia na lokalnym rynku, ale również rozbudowę zaplecza logistycznego. Na inwestycje w zwiększenie użytkowanej dotychczas powierzchni biurowej, magazynowej i floty samochodowej firma przeznaczy w 2013 roku około 3 mln euro.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego NaUkrainie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Ukrainie za darmo.

NaUkrainie.pl na serwisach społecznościowych: